Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj odmietol rokovať o mieri s Putinom, kompromis s klamárom vraj nie je možný

 Webnoviny   9. september 2023  172  
Zelenskyj odmietol rokovať o mieri s Putinom, kompromis s klamárom vraj nie je možný

9.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol náznaky, že je čas rokovať o mieri s ruským vodcom Vladimirom Putinom.

Smrť šéfa wagnerovcov


V rozhovore s Fareedom Zakariom z televízie CNN povedal, že „ak musíte robiť kompromis alebo viesť dialóg s niekým, nemôžete to robiť s klamárom“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Osud lídra ruskej žoldnierskej skupiny Jevgenija Prigožina, ktorý zomrel v auguste pri havárii lietadla, podľa ukrajinského prezidenta ilustruje to, čo sa stane, ak sa snažíte uzavrieť dohodu s Putinom.

Zelenskyj CNN povedal, že smrť šéfa wagnerovcov po tom, čo očividne dostal sľuby o svojej slobode pokračovať v činnosti, len niekoľko týždňov po vzbure proti ruskému vojenskému vedeniu, bola varovaním, ktoré treba brať do úvahy.

Brazílsky prezident vyzýva Ukrajinu


Zelenskyj poukázal na príklady iných krajín, ktoré napadli Rusi a naďalej sú čiastočne okupované Moskvou. „Videli ste nejaký kompromis od Putina v iných otázkach? S Gruzínskom? S Moldavskom?“ poznamenal ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Zatiaľ čo Spojené štáty a ďalší kľúčoví ukrajinskí spojenci naďalej dodávajú Kyjevu zbrane a zdôrazňujú, že zatiaľ nie sú podmienky na dosiahnutie „spravodlivého a trvalého“ mieru, viacerí ďalší významní svetoví lídri, ako napríklad brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva, vyzývajú Ukrajinu, aby ukončila vojnu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj odmietol rokovať o mieri s Putinom, kompromis s klamárom vraj nie je možný © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.