Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Presun ruských vojakov komplikuje útočná operácia Moskvy, ukrajinské jednotky postúpili do obrannej línie

 Webnoviny   9. september 2023  176  
Presun ruských vojakov komplikuje útočná operácia Moskvy, ukrajinské jednotky postúpili do obrannej línie

9.9.2023 (SITA.sk) - Presun ruských frontových síl na posilnenie „degradovaných“ jednotiek na juhovýchode Ukrajiny pravdepodobne bráni schopnosti Moskvy vykonávať útočné operácie v iných frontových oblastiach.

Taktický postup proti ruským pozíciám


Vo svojej sobotňajšej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany, informuje denník The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rezort pripomína, že ukrajinské jednotky postúpili do „viacvrstvovej“ hlavnej ruskej obrannej línie východne od obce Robotyne v Zaporožskej oblasti.

Vojaci pokračujú v „postupnom taktickom postupe proti ruským pozíciám a oslabujú ruské sily v oblasti“ uvádza sa v správe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

„Je vysoko pravdepodobné, že Rusko presunulo sily z iných oblastí frontovej línie, aby nahradilo degradované jednotky v okolí Robotyne. Tieto presuny pravdepodobne obmedzujú schopnosť Ruska vykonávať vlastné útočné operácie pozdĺž iných oblastí frontovej línie,“ tvrdí Londýn.

Tlak na obranné línie Ruska


Tento presun podľa neho tiež veľmi pravdepodobne naznačuje tlak na obranné línie Ruska, hlavne pri Robotyne.

Ukrajinské sily podľa ministerstva tiež naďalej vytvárajú tlak na ruské pozície južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti, pričom zaznamenávajú zisky medzi obcami Kliščijivka a Andrijivka.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojaci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Presun ruských vojakov komplikuje útočná operácia Moskvy, ukrajinské jednotky postúpili do obrannej línie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.