Piatok, 12. júl 2024
Oblačno  26 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj chváli západné systémy protivzdušnej obrany, Ukrajine pomáhajú k významným úspechom na fronte

 Webnoviny   7. august 2023  140  
Zelenskyj chváli západné systémy protivzdušnej obrany, Ukrajine pomáhajú k významným úspechom na fronte

7.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ukrajinská armáda zaznamenáva „významné výsledky“ vďaka americkým a nemeckým systémom protivzdušnej obrany. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyjadrenie ukrajinského prezidenta prišlo napriek vlnám ruských leteckých útokov, ktoré cez víkend pripravili o život civilistov a ničili obytné budovy.

Vo svojom nočnom videoprejave povedal, že pokročilé systémy protivzdušnej obrany, vrátane amerického Patriotu a nemeckého IRIS-T, sa ukázali ako „vysoko účinné“ a „už priniesli významné výsledky“.

Ukrajina podľa neho eliminovala značnú časť ruských útokov, pričom zostrelila 65 rakiet rôznych druhov a 178 útočných bezpilotných lietadiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj chváli západné systémy protivzdušnej obrany, Ukrajine pomáhajú k významným úspechom na fronte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.