Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video)

 Webnoviny   5. apríl 2022  48
Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video)

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že sa v utorok prihovorí k účastníkom mimoriadneho zasadania Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Vo svojom nočnom prejave k obyvateľom Ukrajiny Zelenskyj povedal, že je v záujme Kyjeva, aby sa otvorene a transparentne prešetrilo zabíjanie civilistov v meste Buča.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Informuje o tom portál bbc.com. „Rád by som zdôraznil, že máme záujem o najúplnejšie, transparentné vyšetrovanie, s ktorého výsledkami bude oboznámené celé medzinárodné spoločenstvo," povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Bezpečnostná rada OSN, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj cez telemost vystúpi na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, sľubuje transparentné vyšetrenie vojnových zločinov v Buči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.