Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

V Maďarsku vpálil vlak do dodávky, o život malo prísť sedem ľudí a hlásia aj zranených (foto)

 Webnoviny   5. apríl 2022  48
V Maďarsku vpálil vlak do dodávky, o život malo prísť sedem ľudí a hlásia aj zranených (foto)

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Sedem ľudí údajne zomrelo a ďalší utrpeli zranenia pri železničnej nehode na juhu Maďarska. Počet obetí zverejnil miestny spravodajský portál delmagyar.hu, ale oficiálne ho ešte nepotvrdili.

Podľa informácie polície sa vlak vykoľajil krátko pred siedmou ráno v meste Mindszent po tom, ako narazil do dodávkového automobilu. Vyhlásenie maďarských štátnych železníc naznačilo, že všetci, ktorí pri nehode zomreli, sa nachádzali v dodávkovom aute.

Železničná spoločnosť uviedla, že v čase zrážky bolo vo vlaku 22 ľudí. Dvaja z nich boli zranení vážne a ďalší ôsmi utrpeli ľahké zranenia. Polícia Čongrádsko-čanádskej župy uviedla, že cestu uzavreli a dopravu presmerovali.

Viac k témam: Havária vlaku, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - V Maďarsku vpálil vlak do dodávky, o život malo prísť sedem ľudí a hlásia aj zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.