Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko bude falšovať správy o genocíde v Buči, aby sa vyhlo následkom. Zelenskyj volá po tvrdších sankciách

 Webnoviny   5. apríl 2022  59
Rusko bude falšovať správy o genocíde v Buči, aby sa vyhlo následkom. Zelenskyj volá po tvrdších sankciách

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko zo snahy zamaskovať dôkazy o vojnových zločinoch spáchaných ruskými jednotkami v okupovaných oblastiach Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Rusi tríznili obyvateľov Buče


Zelenskyj, ktorý v utorok vystúpi na mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (OSN), obvinil režim Vladimira Putina z organizovania „propagandistickej“ operácie s cieľom spochybniť správy, že jeho sily zavraždili stovky ukrajinských civilistov.

„Musíme si tiež uvedomiť, že po odhalených masových vraždách civilistov v oblasti Kyjeva môžu mať okupanti iný postoj k svojim zločinom v inej časti našej krajiny,“ povedal ukrajinský líder.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kremeľ bude šíriť bludy


„Už teraz spúšťajú falošnú kampaň, aby zakryli svoju vinu na masovom zabíjaní civilistov v Mariupole. Urobia desiatky rozhovorov, prerobia nahrávky a budú zabíjať ľudí tak, aby to vyzeralo, že ich zabil niekto iný,“ dodal Zelenskyj.

Rovnakú taktiku podľa Zelenského Rusko použilo aj vtedy, keď ruskí okupanti nad Donbasom zostrelili malajzijské lietadlo. Moskva vtedy obviňovala Ukrajinu a šírila konšpiračné teórie.

„Zašli dokonca tak ďaleko, že tvrdili, že mŕtvoly boli 'vhodené' na palubu lietadla už pred haváriou,“ dodal a vyzval západných lídrov, aby uvalili ďalšie sankcie na Putinov režim, pričom zdôraznil, že opatrenia „musia byť konečne silné“.

Viac k témam: Genocída, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko bude falšovať správy o genocíde v Buči, aby sa vyhlo následkom. Zelenskyj volá po tvrdších sankciách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.