Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj a Trussová sa zhovárali aj o opatreniach na zastavenie financovania vojnovej mašinérie Putina

 Webnoviny   7. september 2022  61
Zelenskyj a Trussová sa zhovárali aj o opatreniach na zastavenie financovania vojnovej mašinérie Putina

7.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj telefonoval s novou britskou premiérkou Liz Trussovou, ktorej zagratuloval k menovaniu do úradu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Predsedníčka britskej vlády mu v rozhovore potvrdila jej podporu a uviedla, že Ukrajina sa môže spoľahnúť na pomoc Spojeného kráľovstva. Informuje o tom denník The Guardian s odvolaním sa na vyhlásenie Downing Street.

Politici sa zhovárali o posilnení svetovej bezpečnosti a opatreniach na zastavenie financovania vojnovej mašinérie ruského prezidenta Vladimira Putina, uvádza sa vo vyhlásení. Lídri zároveň odsúdili jeho vydieranie energiami a britská premiérka zdôraznila dôležitosť budovania energetickej nezávislosti Spojeného kráľovstva a jeho spojencov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj, ktorý bol prvým svetovým lídrom, s ktorým Trussová volala po jej nástupe do úradu, okrem iného političku pozval na návštevu Ukrajiny.

Viac k témam: Britská premiérka, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj a Trussová sa zhovárali aj o opatreniach na zastavenie financovania vojnovej mašinérie Putina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.