Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí vojaci pokračujú v bojoch, podarilo sa im oslobodiť ďalšie dediny na juhu

 Webnoviny   7. september 2022  38
Ukrajinskí vojaci pokračujú v bojoch, podarilo sa im oslobodiť ďalšie dediny na juhu

7.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinskí obrancovia oslobodili ďalšie dediny na juhu krajiny. Vojenské vedenie však uviedlo, že o tom bude informovať až po „vyčistení“ tejto oblasti od ruských okupantov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Pokračujeme v pozičných bojoch. Sú územia, ktoré sme už oslobodili, a je odhadovaný čas, keď ich vyhlásime za územia, ktoré sú už plne pod jurisdikciou Ukrajiny,“ vyhlásila Humeňuková a podotkla, že momentálne sa pracuje na príprave oficiálnej správy.

Podľa Humeňukovej okupanti za sebou zanechávajú zamínované územie. „To je jedna z hlavných hrozieb, ktorá môže byť veľmi vážna pre obyvateľov, ktorí sa ponáhľajú vrátiť sa na tieto územia. Preto sa neponáhľame s oznámením o oslobodení dedín,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinskí vojaci pokračujú v bojoch, podarilo sa im oslobodiť ďalšie dediny na juhu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.