Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Zdravotné sestry sa v Mexiku stávajú terčmi fyzických útokov, tri ženy našla polícia uškrtené

 Webnoviny   9. máj 2020  25
Zdravotné sestry sa v Mexiku stávajú terčmi fyzických útokov, tri ženy našla polícia uškrtené

9.5.2020 (Webnoviny.sk) - V štáte Coahuila na severe Mexika našli uškrtené tri zdravotné sestry. Zdravotnícky personál sa stal v posledných týždňoch v krajine opakovane terčom útokov. Či najnovší prípad súvisí s pandémiou koronavírusu, nie je zatiaľ jasné.

Viac o téme: Koronavírus


Štátny prokurátor pre miestne médiá v piatok uviedol, že motívom mohla byť aj lúpež. Telá žien našli v dome v meste Torreón. Vraždy sú už predmetom vyšetrovania.

Aj v iných častiach Mexika sa už zdravotné sestry stali terčmi fyzických útokov, vyhodili ich z verejnej dopravy alebo ich poliali dezinfekciou pre obavy, že by mohli šíriť koronavírus. Úrady takéto konanie odsúdili a vyzvali zdravotníkov, aby nechodili v pracovných odevoch na verejnosť a vyhli sa tak potenciálnym útokom.

Mexiko má už viac než 31 500 nakazených koronavírusom a 3 160 osôb infekcii už podľahlo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lúpež, napadnutie, úmrtie, zdravotné sestry, zdravotnícto
Zdroj: Webnoviny.sk - Zdravotné sestry sa v Mexiku stávajú terčmi fyzických útokov, tri ženy našla polícia uškrtené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.