Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Putin si pripomenul koniec druhej svetovej vojny, ale okázalá vojenská prehliadka sa nekonala

 Webnoviny   9. máj 2020  114
Putin si pripomenul koniec druhej svetovej vojny, ale okázalá vojenská prehliadka sa nekonala

9.5.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin si v sobotu pripomenul 75. výročie porážky nacistického Nemecka v II. svetovej vojne. Stalo sa tak počas ceremónie, ktorej pre súčasnú pandémiu koronavírusu chýbala jej zvyčajná pompa i okázalá vojenská prehliadka.

Putin položil kvety na hrob neznámeho vojaka pri hradbách Kremľa a predniesol krátky prejav, v ktorom ocenil statočnosť a utrpenie sovietskej armády počas vojny.

Deň víťazstva je v Rusku najdôležitejším necirkevným sviatkom. Tohoročné oslavy mali byť mimoriadne veľkolepé, pretože od udalosti uplynulo 75 rokov.

Vojenskú prehliadku na Červenom námestí a masový pochod takzvaného Nesmrteľného pluku však musela vláda pre opatrenia súvisiace s koronavírusom odložiť na neskôr.

Viac o téme: Koronavírus v Rusku


Jedinou pripomienkou zvyčajnej demonštrácie vojenskej sily bol prelet 75 vojenských lietadiel a vrtuľníkov nad centrom Moskvy.

Viac k témam: druhá svetová vojna, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin si pripomenul koniec druhej svetovej vojny, ale okázalá vojenská prehliadka sa nekonala © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.