Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a riešeniami, sľúbil francúzsky prezident Macron

 Webnoviny  17. marec 2024  114  
Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a riešeniami, sľúbil francúzsky prezident Macron

17.3.2024 (SITA.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že Ukrajinu určite navštívi a budú ju sprevádzať „konkrétne návrhy a konkrétne riešenia“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Macron to povedal v rozhovore pre ukrajinské médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poviem vám úplne úprimne, že určite prídem. Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a konkrétnymi riešeniami. Mám to vo zvyku, a tak chcem, aby moja návšteva bola pre Ukrajinu čo najužitočnejšia,“ vyhlásil Macron a podotkol, že jeho návšteva bude znamenať „silné posolstvo a nové smery z hľadiska spolupráce“.

Elyzejský palác v pondelok oznámil, že francúzsky prezident Emmanuel Macron v najbližších týždňoch navštívi Ukrajinu. Macron oznámil svoj zámer navštíviť Ukrajinu vo februári s cieľom dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách. V tom čase nebol uvedený žiadny konkrétny dátum. Neskôr bola návšteva z „bezpečnostných dôvodov“ odložená.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Zavítam na Ukrajinu s konkrétnymi návrhmi a riešeniami, sľúbil francúzsky prezident Macron © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.