Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi počas volieb zaznamenali najmenej šesť prípadov vandalizmu a niekoľko pokusov o podpálenie volebných miestností

 Webnoviny  17. marec 2024  87  
Rusi počas volieb zaznamenali najmenej šesť prípadov vandalizmu a niekoľko pokusov o podpálenie volebných miestností

17.3.2024 (SITA.sk) - Napriek prísnym kontrolám zaznamenali počas ruských prezidentských volieb trvajúcich od piatka najmenej šesť prípadov vandalizmu vo volebných miestnostiach. Vyskytlo sa tiež niekoľko pokusov o podpálenie volebných miestností.

Päťdesiatročnú univerzitnú profesorku poslali v sobotu do väzenia na 15 dní po tom, čo sa v meste Jekaterinburg na Urale pokúsila vhodiť do urny zelenú tekutinu a znehodnotiť hlasovacie lístky. V Podoľsku neďaleko Moskvy zasa udelili miestnej žene pokutu 30-tisíc rubľov a obvinili ju z „diskreditácie ruskej armády“ po tom, ako zničila svoj hlasovací lístok bližšie nešpecifikovaným odkazom.

Prezidentské voľby sa v Rusku, aj na nelegálne anektovaných územiach Ukrajiny, konajú do nedele. Je v podstate jasné, že ich vyhrá súčasný vodca Vladimir Putin, keďže jeho konkurencia je len symbolická a vopred boli Kremľom vybratí takí protikandidáti, ktorí sa počas kampane zdržali akejkoľvek kritiky Putinovho 24-ročného vládnutia alebo rozsiahlej invázie na Ukrajinu. Na voľbách sa navyše nezúčastňujú žiadni nezávislí medzinárodní pozorovatelia.

Viac k témam: ruské prezidentské voľby, Ruský prezident, Vandalizmus
Zdroj: SITA.sk - Rusi počas volieb zaznamenali najmenej šesť prípadov vandalizmu a niekoľko pokusov o podpálenie volebných miestností © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.