Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajiny je vyčerpaná alebo zničená, tvrdí nemecký novinár

 Webnoviny  11. apríl 2024  97  
Zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajiny je vyčerpaná alebo zničená, tvrdí nemecký novinár

11.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajine údajne došli rakety pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a Iris-T. Na sociálnej sieti X, predtým Twitter, to napísal novinár z nemeckého denníka Bild Julian Röpcke, ktorý sleduje boje na Ukrajine.

Zásoby protivzdušnej obrany


„Ukrajine došli rakety Patriot a Iris-T. Taktiež väčšina ostatných zásob prostriedkov protivzdušnej obrany je vyčerpaná alebo zničená," napísal.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRöpcke tiež dodal, že západné krajiny majú vo svojich skladoch stovky systémov protivzdušnej obrany a tisíce rakiet, ktoré Ukrajina potrebuje.

Momentálne číslo nepozná


Röpcke neskôr aktualizoval svoj príspevok a poznamenal, že radšej nepovie, že „Ukrajina má nula rakiet Patriot“.

Podotkol, že pred dvomi týždňami dostal od nemenovaného zdroja presné číslo o počte rakiet pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a Iris-T, ktoré má Ukrajina k dispozícii. Momentálne číslo vraj nepozná.

„Samozrejme, neprezradím to. Ale to číslo bolo vtedy také malé, že sa teraz musí blížiť k ničomu," napísal Röpcke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany, systém protivzdušnej obrany IRIS-T SLM, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany Ukrajiny je vyčerpaná alebo zničená, tvrdí nemecký novinár © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.