Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Litva v rámci najnovšieho balíka pomoci dodá Ukrajine aj protidronové systémy

 Webnoviny  11. apríl 2024  104  
Litva v rámci najnovšieho balíka pomoci dodá Ukrajine aj protidronové systémy

11.4.2024 (SITA.sk) - Litovská vláda v rámci najnovšieho balíka pomoci dodala Ukrajine generátory, poľné lôžka a protidronové systémy.

Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje vyhlásenie litovského ministerstva obrany. „Podpora Ukrajiny zo strany Litvy je stabilná. Pomáhame Ukrajine všetkým, čí môžeme, a hľadáme spôsoby, ako pomoc zvýšiť," uviedol litovský minister obrany Laurynas Kasčiūnas.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOd začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu poskytla Litva Kyjevu pomoc už v hodnote 610 miliónov eur, konštatoval litovský rezort obrany.

V tomto roku Vilnius dodal Ukrajine okrem iného 155-milimetrové delostrelecké granáty, obrnené vozidlá M577, muníciu do protitankových granátometov Carl Gustaf, systémy diaľkovej detonácie Rise-1 a zimné oblečenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Ruská invázia, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Litva v rámci najnovšieho balíka pomoci dodá Ukrajine aj protidronové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.