Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Záplavy v západnej Európe majú už 180 obetí, záchranári stále prehľadávajú trosky

 Webnoviny  18. júl 2021  70
Záplavy v západnej Európe majú už 180 obetí, záchranári stále prehľadávajú trosky

18.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí ničivých povodní v západnej Európe v nedeľu stúpol na minimálne 180 mŕtvych po tom, čo záchranné zložky začali s prehľadávaním ďalších trosiek odkrytých ustupujúcou vodou.

Počet obetí môže rásť


Podľa polície si situácia v ťažko postihnutej oblasti v západonemeckom okres Ahrweiler v spolkovej krajine Porýnie-Falcko vyžiadala už najmenej 110 obetí a úrady sa stále obávajú, že toto číslo ešte porastie. V susednom Severnom Porýní-Vestfálsku, najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajine, dosiaľ potvrdili 45 mŕtvych, vrátane štyroch hasičov. Ďalších najmenej 27 osôb prišlo o život v Belgicku.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v priebehu nedele navštívi Schuld, dedinu v spomenutom okrese Ahrweiler. Ešte v sobotu do oblasti zavítal nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier a vyhlásil, že tento región bude potrebovať dlhodobú podporu.

Vážne škody v Rakúsku


V noci zo soboty na nedeľu zasiahli povodne aj nemecko-české pohraničné oblasti, juhovýchodné Nemecko a časti Rakúska. V nemeckom regióne Berchtesgaden museli evakuovať 65 ľudí po tom, ako sa z koryta vyliala rieka Ache, pričom najmenej jedna osoba prišla o život.

Neďalekým rakúskym mestom Hallein sa v sobotu večer prehnala prívalová povodeň, nehlásili však žiadne obete. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že silný dážď a búrky spôsobujú vážne škody vo viacerých častiach krajiny.Viac k témam: obete, povodne, prírodná katastrofa, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Záplavy v západnej Európe majú už 180 obetí, záchranári stále prehľadávajú trosky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.