Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Západná Austrália mala právo uzavrieť hranice z dôvodu šírenia koronavírusu, potvrdil najvyšší súd

 Webnoviny   6. november 2020  131
Západná Austrália mala právo uzavrieť hranice z dôvodu šírenia koronavírusu, potvrdil najvyšší súd

6.11.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd v Austrálii v piatok potvrdil, že federálny štát Západná Austrália mal v rámci úsilia o spomalenie šírenia koronavírusu právo uzavrieť svoje hranice.

Karanténne opatrenie pred súdom napadol ako protiústavné podnikateľ v baníctve Clive Palmer. Zákaz prekročenia hraníc s výnimkou mimoriadne naliehavých prípadov je vzhľadom na riziká súvisiace s epidémiou v súlade s ústavou, uviedlo v jednomyseľnom rozhodnutí sedem sudcov Najvyššieho súdu.

Viac o téme: Koronavírus


Obmedzenia na hraniciach zaviedli všetky austrálske štáty a autonómne teritóriá. Rozhodnutie proti Západnej Austrálii tak mohlo paralyzovať protipandemické opatrenia v celej krajine.

Západná Austrália uzavrela hranice 5. apríla. Štát odvtedy podľa agentúry AP neeviduje žiadne nové prípady komunitného prenosu ochorenia COVID-19.

Viac k témam: Koronavírus, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk - Západná Austrália mala právo uzavrieť hranice z dôvodu šírenia koronavírusu, potvrdil najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.