Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video)

 Webnoviny   6. november 2020  119
Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video)

6.11.2020 (Webnoviny.sk) - Štvrtkové demonštrácie proti pandemickým opatreniam v slovinskej metropole Ľubľana prerástli do násilností, zadržali desať osôb. Informovala o tom v piatok slovinská polícia.

Viac o téme: Koronavírus


V centre mesta sa zhromaždili stovky demonštrantov, viacerí z nich do policajtov hádzali fľaše, svetlice a kamene. Bezpečnostné zložky proti výtržníkom nasadili slzný plyn aj vodné delo.

Demonštrácia sa konala napriek zákazu verejných zhromaždení. Podľa verejnoprávneho vysielateľa RTV Slovenija sa terčom útokov stali aj pracovníci médií, zásah do hlavy dostal jeden fotograf.

Slovinské úrady v snahe o spomalenie šírenia koronavírusu v krajine s dvoma miliónmi obyvateľov zaviedli rôzne reštrikcie vrátane zákazu nočného vychádzania.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.