Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Amriho synovec tvrdí, že strýko si želal, aby prisahal vernosť Islamskému štátu.TUNIS 24. decembra (WebNoviny.sk) - Tuniské bezpečnostné sily zadržali troch mužov, ktorí mali byť v kontakte s predpokladaným páchateľom teroristického útoku v Berlíne z 19. decembra Anisom Amrim, ktorého po intenzívnom medzinárodnom pátraní zlikvidovala talianska policajná patrola v noci zo štvrtka na piatok po tom, čo oslovený Tunisan začal namiesto predloženia osobných dokumentov strieľať na mužov zákona.
Zadržaní majú podľa ministerstva 18 až 27 rokov, pričom jeden z nich je synovcom pravdepodobného útočníka kamiónom z Berlína z 19. decembra Anisa Amriho. Práve tento mladík sa priznal, že bol s Amrim opakovane v kontakte prostredníctvom kódovanej komunikácie cez web. Jeho strýko si vraj želal, aby prisahal vernosť tzv. Islamskému štátu (IS) a posielal mu peniaze.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ženy v centre Viedne dostanú na Silvestra vreckové alarmyNasledujúci článok
Kráľovnú Silviu museli hospitalizovať v nemocnici
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Konzulárno-krízový tím SR sa z Blízkeho východu vrátil na Slovensko, pomáhal s evakuáciou občanov – FOTO
Od akcie „Búrka“ ubehlo už šesť rokov, doposiaľ však nikoho právoplatne neodsúdili