Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13 °C
Mimoriadne správy

Zadržali muža, ktorý má údajne informácie o objednávateľovi vraždy novinárky na Malte

 Webnoviny  19. november 2019  3947
Zadržali muža, ktorý má údajne informácie o objednávateľovi vraždy novinárky na Malte

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Maltské úrady zadržali muža, ktorý tvrdí, že má informácie o objednávateľovi vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej. Premiér Joseph Muscat v utorok informoval, že podpísal list s ponukou oficiálnej milosti pre podozrivého, v prípade, že by sa objavili dôkazy vedúce k strojcovi vraždy. Podozrivého, ktorého neidentifikovali, zatkli minulý týždeň pri zásahu v rámci vyšetrovania prania špinavých peňazí. Muž je v súčasnosti pod policajnou ochranou.

Caruanová Galiziová bola tvrdou kritičkou vlády a svojimi odhaleniami v oblasti korupcie a prania špinavých peňazí prispela k predčasným voľbám na Malte. Zomrela v októbri 2017 pri výbuchu bomby nastraženej v jej aute. V decembri toho istého roku zatkli v súvislosti s jej vraždou troch ľudí podozrivých z vykonania vraždy, objednávateľ je dosiaľ neznámy.

Viac k témam: milosť, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Zadržali muža, ktorý má údajne informácie o objednávateľovi vraždy novinárky na Malte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.