Štvrtok, 16. júl 2020
Slabý dážď  13,5 °C
Mimoriadne správy

Islamista mal plánovať teroristický útok v Berlíne, údajne zháňal materiály na výrobu bomby

 Webnoviny  19. november 2019  70
Islamista mal plánovať teroristický útok v Berlíne, údajne zháňal materiály na výrobu bomby

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká polícia zadržala muža a prehľadala jeho byt v súvislosti s podozrením z plánovania teroristického útoku. Štátny prokurátor uviedol, že nemenovaného zatkli v utorok v Berlíne. Bližšie informácie o jeho identite neposkytol, no opísal ho ako "radikálneho islamistu", ktorý plánoval útok v Nemecku s cieľom "zabiť a zraniť čo najviac ľudí".

Berlínska prokuratúra pre nemeckú tlačovú agentúru dpa potvrdila, že podozrivý je 37-ročný občan Sýrie, ktorý získal na internete návod na zhotovenie bomby a v online diskusiách spomínal, že by chcel spáchať útok.

Podozrivý si údajne od januára začal zháňať rôzne materiály a chemikálie, vrátane acetónu a peroxidu vodíka, ktoré potreboval na výrobu bomby. Zatiaľ však nie je známe, kedy a kde chcel útok spáchať.

Viac k témam: nemecká polícia, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamista mal plánovať teroristický útok v Berlíne, údajne zháňal materiály na výrobu bomby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.