Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13 °C
Mimoriadne správy

Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu

 Webnoviny  19. november 2019  70
Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu

19.11.2019 (Webnoviny.sk) - Britského premiéra Borisa Johnsona a opozičného lídra Jeremyho Corbyna čaká v utorok prvá televízna debata tohoročnej predvolebnej kampane. Hodinová diskusia bude pre Corbyna šancou upevniť si pôdu pod nohami, keďže predvolebné prieskumy ukazujú náskok jeho Labouristickej strany pred Johnsonovými konzervatívcami. Na debate sa zúčastnia iba dvaja zmienení politici.

Predvolebnej kampani dominuje téma brexitu. Johnson chce v prípade víťazstva vyviesť krajinu z Európskej únie do 31. januára, Corbyn sľubuje zas nové referendum. Viac než tri roky po tom, čo Briti v ľudovom hlasovaní podporili odchod svojej krajiny z európskej dvadsaťosmičky, nie sú podmienky brexitu ani budúce vzťahy Londýna s Bruselom stále vyjasnené. Riešenie majú priniesť práve predčasné parlamentné voľby, ktoré sú naplánované na 12. decembra.

Viac k témam: Brexit, parlamentné voľby vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson a Corbyn si zmerajú sily v prvej predvolebnej debate, kampani dominuje téma brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.