Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Z prístavu Odesa vyplávala kontajnerová loď, bola v ňom uväznená od vypuknutia vojny

 Webnoviny  16. august 2023  66  
Z prístavu Odesa vyplávala kontajnerová loď, bola v ňom uväznená od vypuknutia vojny

16.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský čiernomorský prístav Odesa v stredu ráno opustila kontajnerová loď. Ako referuje web news.sky.com, podarilo sa to vďaka dočasnému „humanitárnemu koridoru“ v Čiernom mori, ktorý Kyjev vytvoril minulý týždeň. Ukrajina pristúpila k tomuto kroku s cieľom uvoľniť nákladné lode, ktoré zostali uväznené v jej prístavoch po vypuknutí vojny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Moskva neuviedla, či bude rešpektovať tento koridor, a lodné a poisťovacie spoločnosti vyjadrili obavy o bezpečnosť.

„Prvé plavidlo využilo dočasný koridor pre obchodné lode do/z prístavov Veľkej Odesy,“ uviedol na Facebooku ukrajinský vicepremiér Oleksandr Kubrakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Kontajnerovú loď identifikoval ako Joseph Schulte pod vlajkou Hongkongu a uviedol, že v prístave zakotvila 23. februára 2022, deň pred ruskou inváziou.

Viac k témam: Loď, Odesa, Prístav, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Z prístavu Odesa vyplávala kontajnerová loď, bola v ňom uväznená od vypuknutia vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.