Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje

 Webnoviny  14. august 2022  50
Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje

14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že z juhu Ukrajiny prichádzajú „dobré správy“ týkajúce sa likvidovania ruských síl.

„Boje na juhu krajiny prinášajú dobré správy o zničení síl a prostriedkov ruskej armády. Nestrácame ani deň, znižujeme potenciál okupantov,“ uviedol Zelenskyj v nočnom videopríhovore k národu na Telegrame.

Horúco je na Donbase


Taktiež poznamenal, že v Donbase pokračujú tvrdé boje. „Najhorúcejšie body frontu v tomto smere sú nezmenené - Avdijivka, Marjinka, Pisky, Bachmut a celý tento smer... Rusko tam poslalo kolosálne množstvo svojich vojenských zdrojov - delostrelectvo, techniku, ľudí. Všetci naši obrancovia tam sú jednoducho hrdinovia,“ podotkol.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV Charkivskej oblasti je podľa prezidenta „ukrajinská obrana silná a pokusy útočníkov o útok neustále zlyhávajú“.

Vyplávalo 16 lodí


Zelenskyj skonštatoval, že odblokovanie ukrajinských prístavov umožnilo znížiť závažnosť potravinovej krízy vo svete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tvrdí, že od chvíle, keď sa opätovne podarilo naštartovať export, opustilo ukrajinské prístavy dovedna 16 lodí pre sedem krajín na troch kontinentoch - v Európe, Ázii a Afrike, pričom na ich palubách bolo pol milióna ton poľnohospodárskych produktov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.