Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Ruskí velitelia nechali „orkov“ v štichu a podľa gubernátora Kima ustupujú na ľavý breh Dnipra

 Webnoviny  14. august 2022  36
Ruskí velitelia nechali „orkov“ v štichu a podľa gubernátora Kima ustupujú na ľavý breh Dnipra

14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Velitelia ruských okupačných vojsk na juhu Ukrajiny sa dávajú na ústup na ľavý breh rieky Dnipro. Na Telegrame o tom informoval gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.

„Nie naozaj, ale trochu je mi ľúto tých hlúpych ´orkov´, ktorých ´nechali v štichu´ na pravom brehu Dnipra. Celý veliteľský štáb sa sťahuje za Dnipro,“ napísal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kim i generál Dmytro Marčenko, ktorý má na starosti obranu regiónu, v sobotu naznačili „určité výsledky“ v blízkej budúcnosti a sľúbili, že o nich budú informovať.

Poradca mariupoľského starostu Petro Andriuščenko v piatok na Telegrame uviedol, že po tohtotýždňových výbuchoch na vojenskom letisku v Novofedorivke na Kryme boli z pobrežia okupovaného Mariupoľa evakuované rodiny ruských vojakov.

Ruskí okupanti začali tento týždeň s evakuáciou svojich rodín aj v Chersonskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí velitelia nechali „orkov“ v štichu a podľa gubernátora Kima ustupujú na ľavý breh Dnipra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.