Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Washington odsúhlasil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 400 miliónov dolárov

 Webnoviny   4. november 2022  41
Washington odsúhlasil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 400 miliónov dolárov

4.11.2022 (Webnoviny.sk) - USA pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v objeme 400 miliónov dolárov. Tiež v Nemecku zriaďujú veliteľstvo bezpečnostnej pomoci, ktoré bude dohliadať na všetky presuny zbraní a vojenský výcvik pre Ukrajinu. V piatok to oznámil Pentagon.

Nové veliteľské stanovište s názvom Skupina bezpečnostnej pomoci Ukrajina signalizuje trvalejší, dlhodobý program na pokračovanie pomoci Kyjevu v boji proti Rusku, povedala novinárom hovorkyňa Pentagonu Sabrina Singh.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súčasťou pomoci sú podľa Pentagonu okrem iného kontrakty na 1 100 dronov Phoenix Ghost, financie na renováciu 45 tankov či ďalších 40 riečnych člnov. Keďže zbrane sa obstarávajú prostredníctvom Iniciatívy za bezpečnostnú pomoc Ukrajine, a teda prostredníctvom dlhodobých kontraktov v priemysle, nebudú pripravené na okamžitý presun.

Od začiatku ruskej invázie vyčlenili USA pre Ukrajinu viac ako 18,2 miliardy dolárov v zbraniach a inom vybavení.

(1 EUR = 0,9872 USD)

Viac k témam: materiálna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Washington odsúhlasil ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 400 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.