Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť

 Webnoviny   4. november 2022  75
Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť

4.11.2022 (Webnoviny.sk) - Fínska premiérka Sanna Marin sa podľa vyšetrovania v súvislosti s uniknutým videom, na ktorom tancuje a spieva s priateľmi na večierku, nedopustila pochybenia. Po úniku videa v auguste, boli voči nej údajne podané desiatky sťažností, podľa ktorých správanie premiérky podkopalo „povesť a bezpečnosť Fínska“.

Kancelár pre spravodlivosť Tuomas Pöysti, ktorý dohliada na dodržiavanie zákonov zo strany úradov, rozhodol, že Marin svoje povinnosti premiérky počas večierka nezanedbala. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Neexistuje dôvod podozrievať premiérku z nezákonného správania pri výkone svojich povinností alebo zo zanedbania svojich úradných povinností,“ uviedol Pöysti po oficiálnom vyšetrovaní.

Augustové video vyvolalo debatu o tom, či má hlava vlády právo na búrlivé oslavy. Marin uznala, že tam pili alkohol, ale nebrali drogy. Aby vyjasnila pochybnosti, podstúpila aj drogový test, ktorý vyšiel negatívny.

Viac k témam: Alkohol, Koronavírus, Večierok
Zdroj: Webnoviny.sk - Fínska premiérka na večierku nezanedbala svoje povinnosti, rozhodol kancelár pre spravodlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.