Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Wallace si vie predstaviť dodanie zbraní s dlhším doletom Ukrajine, ak Rusko neprestane útočiť na civilné oblasti

 Webnoviny  12. december 2022  37
Wallace si vie predstaviť dodanie zbraní s dlhším doletom Ukrajine, ak Rusko neprestane útočiť na civilné oblasti

12.12.2022 (Webnoviny.sk) - Britský minister obrany Ben Wallace povedal, že bude otvorený myšlienke dodania zbraní s dlhším dostrelom Ukrajine, ak Rusko bude naďalej útočiť na civilné oblasti.

Bývalý premiér Boris Johnson ministrovi v parlamente položil otázku v súvislosti s možnými dodávkami zbraní s väčším dostrelom, aby Kyjiv mohol ničiť alebo poškodzovať miesta štartu dronov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Wallace odpovedal: „Nepretržite posudzujem systémy zbraní, ktoré môžeme poskytnúť. Tiež máme v našej výzbroji mocné zbraňové systémy s dlhším dostrelom a ak Rusi budú pokračovať v cielení na civilné oblasti a budú sa snažiť porušovať Ženevské konvencie, potom budem otvorený myšlienke posúdenia, aký krok urobíme". Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Wallace si vie predstaviť dodanie zbraní s dlhším doletom Ukrajine, ak Rusko neprestane útočiť na civilné oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.