Štvrtok, 21. január 2021
Polojasno  2 °C
Mimoriadne správy

Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémie

 Webnoviny   6. január 2021  38
Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémie

6.1.2021 (Webnoviny.sk) - Popredný švédsky úradník, ktorý sa rozhodol stráviť nedávne vianočné sviatky na španielskych Kanárskych ostrovoch, v stredu rezignoval.

Dan Eliasson sa vo švédskych médiách pred niekoľkými dňami ocitol pod "paľbou kritiky", keďže úrad civilnej ochrany obyvateľstva v krízových situáciách, ktorému šéfuje, ešte začiatkom decembra vyzval Švédov, aby sa vyhýbali cestovaniu.

Oslava Vianoc s rodinou


Eliassona napriek tomu odfotili na letisku v Las Palmas na ostrove Gran Canaria. Pôvodne trval na tom, že cestoval nevyhnutne "z rodinných dôvodov".

Pre švédske médiá poznamenal, že počas pandémie sa musel vzdať mnohých výletov a cestu považoval za nevyhnutnú, pretože na Kanárskych ostrovoch žije jeho dcéra.

"Oslavoval som Vianoce s ňou a mojou rodinou," povedal pre denník Expressen a dodal, že počas pobytu na Kanárskych ostrovoch na diaľku pracoval.

Stretnutie s ministrom Dambergom


Eliasson sa v utorok stretol s ministrom vnútra Mikaelom Dambergom, aby s ním diskutoval o možnosti pokračovať vo funkcii šéfa spomenutého úradu.

Na stretnutí však pochopil, že vzhľadom na reakcie, ktoré jeho cesta vyvolala, to bude veľmi ťažké. "V stredu preto Dan Eliasson požiadal o preloženie z funkcie," uviedol úrad.

Vo Švédsku dosiaľ potvrdili viac ako 469-tisíc prípadov koronavírusu a takmer 9-tisíc súvisiacich úmrtí, čo je omnoho viac ako v susedných škandinávskych štátoch.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.