Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Vo Ľvove skonfiškovali tonu heroínu z Pakistanu za viac ako 66 miliónov eur

 Webnoviny   6. január 2021  47
Vo Ľvove skonfiškovali tonu heroínu z Pakistanu za viac ako 66 miliónov eur

6.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské úrady zaistili približne 1,1 tony heroínu, ktorý chceli pašeráci dopraviť do krajín Európskej únie. V rámci prípadu zadržali štyroch občanov Turecka.

Ako vyhlásil úrad národného prokurátora, nebezpečnú drogu skonfiškovali v meste Ľvov, ktorý sa nachádza asi 50 kilometrov od poľských hraníc a zhruba 200 kilometrov od slovensko-ukrajinského hraničného priechodu Ubľa - Malyj Bereznyj. Heroín pochádzajúci z Pakistanu sa na ukrajinské územie dostal cez čiernomorský prístav v Odese.

Heroín, ktorého hodnota sa odhaduje na 2,3 miliardy hrivien (viac ako 66 miliónov eur), mal byť do EÚ prevezený pod zámienkou diplomatického nákladu. Úrad prokurátora však neuviedol ďalšie podrobnosti.

Viac k témam: drogy, Ľvov
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Ľvove skonfiškovali tonu heroínu z Pakistanu za viac ako 66 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.