Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Von der Leyenová rešpektuje postoj Slovenska k vojne na Ukrajine, tvrdí Fico a ocenila humanitárnu pomoc

 Webnoviny  27. október 2023  127  
Von der Leyenová rešpektuje postoj Slovenska k vojne na Ukrajine, tvrdí Fico a ocenila humanitárnu pomoc

27.10.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok v Bruseli oznámil predsedníčke Európskej komisie (EK) Ursule von der Leyen, že nová slovenská vláda nemieni naďalej vojensky podporovať Ukrajinu a zameria sa len na humanitárnu pomoc.

Migrácia aj čerpanie eurofondov


Slovenský premiér v statuse na sociálnej sieti uviedol, že predsedníčka EK rešpektuje suverénne právo členských štátov o poskytovaní či neposkytovaní vojenskej podpory Ukrajine.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)Podľa Fica ocenila slovenský postoj k humanitárnej pomoci. S von der Leyen si tiež Fico vymenil názory na migráciu či revíziu čerpania eurofondov.

Zneužívanie trestného práva


S predsedníčkou EK sa slovenský premiér stretol pred zasadnutím Európskej rady v Bruseli, na ktorom sa stretol i s lídrami členských štátov EÚ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Robert Fico na samite EÚ v Bruseli (fotografie)

„Veľmi jasne som na začiatku môjho štvrtého mandátu predsedu vlády SR vyslovil kritiku na adresu EK za to, ako odignorovala hrubé porušovanie ľudských práv a zneužívanie trestného práva proti opozícii na Slovensku. Informoval som, že nová vláda pripravuje ako odpoveď na toto zneužívanie zásadné zmeny Trestného zákona a Trestného poriadku a že by som privítal konzultácie ohľadne týchto zmien, s čím predsedníčka EK súhlasila," uviedol v statuse.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Humanitárna pomoc Ukrajine, Predseda strany Smer-SD, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Premiér Slovenskej republiky, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Von der Leyenová rešpektuje postoj Slovenska k vojne na Ukrajine, tvrdí Fico a ocenila humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.