Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Lotyšsko obmedzuje autá s ruskými poznávacími značkami, neregistrované vozidlá musia byť z jeho územia odstránené 

 Webnoviny  27. október 2023  135  
Lotyšsko obmedzuje autá s ruskými poznávacími značkami, neregistrované vozidlá musia byť z jeho územia odstránené 

27.10.2023 (SITA.sk) - Lotyšský parlament schválil zmenu zákona, ktorý vyžaduje, aby majitelia áut s ruskými evidenčnými číslami zaregistrovali vozidlo alebo ho odstránili z lotyšského územia do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti novej legislatívy. Informuje o tom web delfi.lv.

Po uplynutí troch mesiacov vozidlá s ruskými evidenčnými číslami budú môcť územie Lotyšska využiť len na tranzit. Vozidlo registrované v Rusku bude môcť cez Lotyšsko prejsť iba raz.

Ak vozidlo nebude registrované v Lotyšsku alebo sa zistí, že jeho používanie v cestnej premávke je neoprávnené, vozidlo bude zhabané. Skonfiškované autá odovzdajú Ukrajine. Zákon nadobudne účinnosť 15. novembra.

Viac k témam: ruské autá, Zmena zákona
Zdroj: SITA.sk - Lotyšsko obmedzuje autá s ruskými poznávacími značkami, neregistrované vozidlá musia byť z jeho územia odstránené  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.