Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý

 Webnoviny  14. máj 2022  83
Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý

14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Obrat v ruskej vojne na Ukrajine nastane podľa šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyryla Budanova v polovici augusta a do záveru roka sa pravdepodobne skončí. V rozhovore pre televíziu Sky News generálmajor Budanov povedal, že „bod zlomu bude v druhej polovici augusta" a „väčšina aktívnych bojových akcií sa skončí do záveru roka".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Výsledkom bude to, že obnovíme výkon ukrajinskej moci na všetkých našich teritóriách, ktoré sme stratili, vrátane Donbasu a Krymu," dodal. Informuje o tom portál bbc.com.

Budanov konštatoval, že prehra Ruska vo vojne povedie k puču proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý je podľa šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby už v pohybe. Zároveň dodal, že Putin je vo „veľmi zlom psychickom a fyzickom stave a je veľmi chorý". Podľa BBC však tieto tvrdenia nie sú podložené.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.