Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Vojna na Ukrajine pokračuje aj po oslobodení Chersonu, pripomenul Kuleba (foto)

 Webnoviny  12. november 2022  53
Vojna na Ukrajine pokračuje aj po oslobodení Chersonu, pripomenul Kuleba (foto)

12.11.2022 (Webnoviny.sk) - Vojna na Ukrajine pokračuje aj po oslobodení mesta Cherson, pripomenul v sobotu ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na samite Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Kambodži Kuleba povedal, že boj za oslobodenie jeho krajiny pokračuje. „Vyhrávame v bojoch. Ale vojna pokračuje," povedal šéf ukrajinskej diplomacie novinárom.

„Každý chce, aby sa táto vojna skončila čo najskôr. My sme rozhodne tí, ktorí to chcú viac ako ktokoľvek iný... Ale kým vojna pokračuje a vidíme, že Rusko mobilizuje ďalších brancov a prepravuje ďalšie zbrane na Ukrajinu, samozrejme, budeme rátať s pokračovaním vašej pomoci," povedal predtým Kuleba. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: bitka o Cherson, Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojna na Ukrajine pokračuje aj po oslobodení Chersonu, pripomenul Kuleba (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.