Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti

 Webnoviny  12. november 2022  45
Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti

12.11.2022 (Webnoviny.sk) - Sťahovanie ruskej armády z mesta Cherson na juhu Ukrajiny, ktoré podľa Moskvy bolo ukončené 11. novembra, sa pravdepodobne začalo už 22. októbra. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Cherson bol jedinou regionálnou metropolou, ktorú ruské sily od začiatku invázie obsadili, „preto stiahnutie sa znamená významnú škodu na povesti", dodal britský rezort obrany. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ústup zároveň predstavuje „verejné priznanie ťažkostí, ktorým čelili ruské sily" na západnom brehu rieky Dnipro. Podľa správy britského ministerstva obrany Ukrajina pravdepodobne oslobodila veľké časti Chersonskej oblasti a jej sily teraz „z veľkej časti kontrolujú aj samotné mesto Cherson".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ústup z Chersonu znamená pre ruské sily významnú škodu na povesti, podľa Britov tak verejne priznali ťažkosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.