Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Vojaci v Azovstale sa nehodlajú vzdať, životy Mariupoľčanov sú v rukách Putina

 Webnoviny  22. apríl 2022  158
Vojaci v Azovstale sa nehodlajú vzdať, životy Mariupoľčanov sú v rukách Putina

22.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin má v rukách životy desiatok tisíc obyvateľov Mariupoľa. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to starosta týždne obliehaného mesta na pobreží Azovského mora Vadym Bojčenko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktV meste sa podľa neho stále nachádza asi 100-tisíc ľudí a vojaci v oceliarni Azovstaľ patriacej miliardárovi Rinatovi Achmetovovi sa nehodlajú vzdať. „Je dôležité si uvedomiť, že životy, ktoré tam stále sú, sú v rukách jedinej osoby - Vladimira Putina," povedal mariupoľský starosta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Bojčenko zároveň vyjadril frustráciu z toho, že Rusi dlhodobo znemožňujú evakuáciu civilistov. „Požiadali nás, aby sme im dali mapu a ukázali miesta, kde sa začne evakuácia. Dali sme im mapu. Pýtali sa, koľko máme autobusov. Uviedli sme počet autobusov. A potom zničili všetky tie miesta i naše autobusy," povedal Bojčenko.

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojaci v Azovstale sa nehodlajú vzdať, životy Mariupoľčanov sú v rukách Putina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.