Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci majú na bojisku viac tankov ako Rusi. Ale nie je to určujúci faktor, kto má navrch

 Webnoviny  22. apríl 2022  156
Ukrajinci majú na bojisku viac tankov ako Rusi. Ale nie je to určujúci faktor, kto má navrch

22.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily majú na bojisku viac tankov ako ruskí okupanti. Referuje o tom web denníka Washington Post s odvolaním sa na vysokého predstaviteľa americkej obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Práve teraz majú Ukrajinci viac tankov ako Rusi... A určite majú možnosti ich použiť," povedal nemenovaný predstaviteľ Pentagonu. Počet tankov podľa neho nie je sám osebe určujúcim faktorom toho, ktorá strana má navrch, no dodal, že ukrajinský náskok v počte obrnených vozidiel predstavuje silný nástroj v pozemnom boji.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok oznámil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Nový balík vojenskej pomoci zahŕňa ťažké delostrelectvo, 144-tisíc kusov munície a bezpilotné lietadlá, ktoré budú môcť ukrajinské sily použiť v eskalujúcom boji o oblasť Donbasu na východe krajiny. Už predtým poslali USA na Ukrajinu vojenskú pomoc za 2,6 miliardy dolárov.

Viac k témam: Americký prezident, Pentagon, rusko-ukrajinský konflikt, Tank
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci majú na bojisku viac tankov ako Rusi. Ale nie je to určujúci faktor, kto má navrch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.