Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Vodca Kadyrov chce vyslať do bojov na Ukrajine svojich neplnoletých synov a kritizuje ľudí s prázdnymi rečami

 Webnoviny   3. október 2022  36
Vodca Kadyrov chce vyslať do bojov na Ukrajine svojich neplnoletých synov a kritizuje ľudí s prázdnymi rečami

3.10.2022 (Webnoviny.sk) - Čečenský vodca Ramzan Kadyrov vyhlásil, že jeho traja neplnoletí synovia čoskoro vycestujú na Ukrajinu, aby tam bojovali spolu s ruskými silami. Na sociálnych sieťach napísal, že otec by mal učiť svojich synov ako ochrániť rodinu, ľudí a vlasť.

Video z cvičiska


Synovia lídra ruskej republiky majú 14, 15 a 16 rokov a podľa príspevku Kadyrova na platforme Telegram začali vojenský výcvik, keď boli oveľa mladší, a teraz je čas, aby zažili ozajstný boj.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePríspevok sprevádzalo video chlapcov, ako na cvičisku strieľajú z rôznych zbraní. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Kritika ruského velenia


Kadyrov vo svojom príspevku tiež skritizoval ľudí „s prázdnymi rečami“, že sa blízki čečenského vodcu nezúčastňujú na vojenskej operácii na Ukrajine. Kadyrov je zanietený podporovateľ ruského prezidenta Vladimira Putina, hoci aj on už skritizoval ruské vojenské velenie, a čečenské sily bojujú na Ukrajine od začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko podpísalo dokument OSN, ktorého cieľom je zabrániť deťom mladším ako 18 rokov priamo sa zúčastniť na ozbrojených konfliktoch. Využívanie detí mladších ako 15 rokov na účasť vo vojne považuje Medzinárodný trestný súd za vojnový zločin, toho jurisdikciu však Rusko neuznáva.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodca Kadyrov chce vyslať do bojov na Ukrajine svojich neplnoletých synov a kritizuje ľudí s prázdnymi rečami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.