Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci pokračujú v ofenzíve a v Chersonskej oblasti zrejme prelomili ruské línie

 Webnoviny   3. október 2022  39
Ukrajinci pokračujú v ofenzíve a v Chersonskej oblasti zrejme prelomili ruské línie

3.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské jednotky v pondelok pokračovali v ofenzíve, pričom zahraniční pozorovatelia naznačili nové zisky v strategickej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, ktorú chce Kremeľ anektovať.

Ukrajinské vlajky pri Chreščenivke


Cherson bol pre Ukrajincov jedným z najťažších bojísk, v tejto oblasti dosahujú pomalší pokrok ako napríklad v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinské médiá v pondelok upozornili na obrázok ukrajinských jednotiek s vyvesenými vlajkami pri dedine Chreščenivka, ktorá sa nachádza v rovnakej časti Chersonskej oblasti, kde ukrajinské jednotky zrejme prelomili ruské línie.

Ukrajinské útočné operácie na juhu


Napriek nedávnym úspešným úderom na zásobovacie trasy boli ukrajinské útočné operácie na juhu zatiaľ pomalšie a menej úspešné v porovnaní so severovýchodom, keďže otvorené priestranstvo južnej Ukrajiny ľahko vystavuje útočiace sily paľbe ruského delostrelectva a náletom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusmi dosadený predstaviteľ v Chersonskej oblasti Kirill Stremousov v pondelok ráno vo videu priznal, že ukrajinské sily „prerazili trochu hlbšie". Trval však na tom, že „všetko je pod kontrolou" a že ruský „obranný systém funguje".

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj predtým v nočnom videopríhovore k národu oznámil, že ukrajinská armáda oslobodila obce Archanhelske a Myroľubivka v Chersonskej oblasti.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci pokračujú v ofenzíve a v Chersonskej oblasti zrejme prelomili ruské línie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.