Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Vo Viedni bolo mužmi zabitých v priebehu 24 hodín viac žien ako za celý uplynulý rok

 Webnoviny  26. február 2024  112  
Vo Viedni bolo mužmi zabitých v priebehu 24 hodín viac žien ako za celý uplynulý rok

26.2.2024 (SITA.sk) - V rakúskej metropole Viedeň zabili muži v priebehu 24 hodín taký počet žien ako za celý uplynulý rok. Referuje o tom web kurier.at s odvolaním sa na rakúsky zväz krízových centier pre ženy (AÖF).

V piatok našli vo štvrti Landstrasse mŕtve 13-ročné dievča a jej 51-ročnú matku, pričom hlavným podozrivým je 53-ročný otec a manžel zavraždených. Vo večerných hodinách zasa zomreli tri ženy pri útoku nožom v nevestinci v Brigittenau - rušnej štvrti s tureckými a balkánskymi reštauráciami. Podozrivého zakrátko zadržali.

Podľa údajov AÖF bolo v roku 2023 v celom Rakúsku spáchaných 26 vrážd žien a došlo aj k 51 pokusom o vraždu alebo prípadom vážneho násilia na ženách.

„Násilie páchané na ženách je štrukturálny a spoločenský problém. Rakúsko je jedinou krajinou v , kde je mužmi zabitých viac žien ako mužov," uviedol AÖF a dodal, že násilie „v Rakúsku postihuje každú tretiu ženu".

Viac k témam: Útok nožom, Viedeň, Vražda
Zdroj: SITA.sk - Vo Viedni bolo mužmi zabitých v priebehu 24 hodín viac žien ako za celý uplynulý rok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.