Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina ukrajinských detí môže chodiť prezenčne do školy

 Webnoviny  26. február 2024  114  
Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina ukrajinských detí môže chodiť prezenčne do školy

26.2.2024 (SITA.sk) - Ruská invázia na Ukrajinu poškodila každú siedmu školu v krajine a úplne zničila 400 vzdelávacích inštitúcií. Ako referuje web Kyiv Independent, uviedol to námestník ukrajinského ministra školstva Jevhen Kudriavec.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poškodených doteraz bolo viac ako 3 500 ukrajinských vzdelávacích inštitúcií a náklady na opravu týchto budov sa podľa Kudriavca odhadujú na takmer 14 miliárd dolárov.

Podľa údajov Organizácie Spojených národov len jedna tretina ukrajinských detí môže prezenčne navštevovať školy. Zhruba ďalšia tretina sa učí online a zvyšná tretina pre hrozby ruských útokov len čiastočne navštevuje školu a čiastočne sa učí prostredníctvom internetu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské deti
Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina ukrajinských detí môže chodiť prezenčne do školy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.