Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  20,8 °C
Mimoriadne správy

Bulharsko zakázalo vstup dvom ruským občanom na územie EÚ na päť rokov, podozrievajú ich zo špionáže

 Webnoviny  26. február 2024  114  
Bulharsko zakázalo vstup dvom ruským občanom na územie EÚ na päť rokov, podozrievajú ich zo špionáže

26.2.2024 (SITA.sk) - Bulharsko zakázalo dvom ruským občanom vstup na územie Európskej únie na päť rokov pre podozrenie zo špionáže v prospech Moskvy.

Bulharský úrad pre národnú bezpečnosť ich v pondelok identifikoval ako 39-ročného Vladimira Goročkina a 37-ročnú Tatianu Goročkinovú. Dodal, že donedávna žili v Bulharsku a používali falošné mená Denis Raškov a Diana Raškovová.

Z vyhlásenia vyplýva, že dvojica podozrivých už nie je v Bulharsku. Úrad pre národnú bezpečnosť však nespresnil, kedy krajinu opustili.

Nenaznačil ani to, kde sa momentálne nachádzajú. Bulharsko od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine rozhodne podporuje západné sankcie voči Moskve. V roku 2022 Sofia vyhostila 70 ruských diplomatov.

Viac k témam: Špionáž, zákaz vstupu
Zdroj: SITA.sk - Bulharsko zakázalo vstup dvom ruským občanom na územie EÚ na päť rokov, podozrievajú ich zo špionáže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.