Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  18,7 °C
Mimoriadne správy

Pápež František vyzval k vytvoreniu podmienok pre diplomatické riešenie ruskej agresie na Ukrajine. Modlím sa za všetkých, odkázal

 Webnoviny  26. február 2024  104  
Pápež František vyzval k vytvoreniu podmienok pre diplomatické riešenie ruskej agresie na Ukrajine. Modlím sa za všetkých, odkázal

26.2.2024 (SITA.sk) - Pápež František vyzval na vytvorenie podmienok pre diplomatické riešenie vojny na Ukrajine. Ako referuje web Vatican News, pontifik tak učinil počas nedeľňajšieho vystúpenia na Námestí svätého Petra vo Vatikáne.

„S ľútosťou sme si 24. februára pripomenuli druhé výročie začiatku totálnej vojny na Ukrajine. Za toto strašne dlhé obdobie, ktorého koniec je stále v nedohľadne, bolo toľko obetí, zranení, ničenia, utrpenia a sĺz! Toto je vojna, ktorá nielenže ničí tento región Európy, ale vytvára aj globálnu vlnu strachu a nenávisti," povedal František.

„Obnovujúc svoj najúprimnejší záväzok voči mučenému ukrajinskému ľudu sa modlím za všetkých, najmä za mnohé nevinné obete, žiadam vás, aby ste našli ten kúsok ľudskosti, ktorý pomôže vytvoriť podmienky pre diplomatické riešenie pri hľadaní spravodlivého a trvalého mieru," skonštatoval pápež.

Zdroj: SITA.sk - Pápež František vyzval k vytvoreniu podmienok pre diplomatické riešenie ruskej agresie na Ukrajine. Modlím sa za všetkých, odkázal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.