Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  0,5 °C
Mimoriadne správy

Vo Francúzsku horí Katedrála svätého Petra a Pavla (video+foto)

 Webnoviny  18. júl 2020  151
Vo Francúzsku horí Katedrála svätého Petra a Pavla (video+foto)

18.7.2020 (Webnoviny.sk) - V katedrále v západofrancúzskom meste Nantes vypukol požiar. Podľa miestnych médií na mieste zasahuje viac ako 60 hasičov. Príčina požiaru nie je zatiaľ známa, píše spravodajský portál BBC.

Podľa televízie BFM TV požiarnikov privolali do Katedrály svätého Petra a Pavla okolo 7:44. Na záberoch z miesta vidieť ako z gotickej stavby šľahajú plamene a vychádza dym. Hasiči vyzvali ľudí, aby sa vyhli oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar Katedrály svätého Petra a Pavla (fotografie)

Požiar nie je v nantskej katedrále prvý. Napríklad v roku 1972 oheň poškodil strechu chrámu, ktorý následne zostal tri roky zavretý, než ju zrekonštruovali.

Tiež to nie je prvý požiar významnej sakrálnej pamiatky v krajine za ostatné roky. Vlani v apríli oheň zničil známu katedrálu Notre-Dame v Paríži.Viac k témam: Nantes, požiar, požiar Katedrály svätého Petra a Pavla
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Francúzsku horí Katedrála svätého Petra a Pavla (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.