Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Nemecká polícia má priveľký prístup k súkromným údajom, súčasné zákony porušujú práva ľudí

 Webnoviny  17. júl 2020  181
Nemecká polícia má priveľký prístup k súkromným údajom, súčasné zákony porušujú práva ľudí

17.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké úrady majú priveľký prístup k internetovým a telefónnym dátam ľudí, zákony je preto potrebné prepísať, keďže sú protiústavné. Rozhodol o tom Spolkový ústavný súd v meste Karlsruhe. Z jeho verdiktu vyplýva, že súkromie Nemcov je potrebné lepšie chrániť.

Polícia vyšetrujúca zločiny alebo v snahe predísť teroristickým útokom má v súčasnosti prístup k menám, adresám, dátumom narodenia i IP adresám občanov. Nie je však oprávnená siahať na dáta, ktoré sa týkajú väzieb na iných ľudí.

Aktivisti ale súčasné zákony spochybňovali a sudcovia súhlasili, že polícia by mala mať povolený prístup k osobným údajom len vtedy, ak existuje špecifická hrozba alebo podozrenie na zločin.

Súčasné zákony totiž porušujú práva občanov na internetové a telefonické súkromie, vyplýva z verdiktu.

Viac k témam: ochrana údajov, ústavný súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká polícia má priveľký prístup k súkromným údajom, súčasné zákony porušujú práva ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.