Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  12,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Rusko vrátilo Ukrajine tri námorné lode, ktoré zadržalo v Kerčskom prielive

 Webnoviny  18. november 2019  81
Video: Rusko vrátilo Ukrajine tri námorné lode, ktoré zadržalo v Kerčskom prielive

18.11.2019 (Webnoviny.sk) - Rusko vrátilo Ukrajine tri námorné lode, ktoré zadržalo pri konfrontácii pred takmer rokom. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničia. Tri plavidlá zadržala ruská pobrežná stráž 25. novembra 2018, keď prechádzali Kerčským prielivom, ktorý spája Čierne a Azovské more. Smerovali do prístavu Mariupoľ.

Kerčský prieliv oddeľuje Rusko od okupovaného Krymu. Rusko tvrdí, že lode porušili postupy pre jeho tranzit. Ruská pobrežná stráž počas incidentu na ukrajinské plavidlá strieľala a zajala tiež 24 ukrajinských námorníkov. Tých prepustila po desiatich mesiacoch v septembri v rámci výmeny zajatcov.

Stanovisko ruského ministerstva uviedlo, že lode odovzdali v pondelok, detaily však neposkytlo.Viac k témam: Kerčský prieliv, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina - Rusko), Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rusko vrátilo Ukrajine tri námorné lode, ktoré zadržalo v Kerčskom prielive © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.