Pondelok, 1. jún 2020
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Časti Rakúska sužujú záplavy a sneženie, zosuvy bahna zasiahli niekoľko domov

 Webnoviny  18. november 2019  93
Video: Časti Rakúska sužujú záplavy a sneženie, zosuvy bahna zasiahli niekoľko domov

18.11.2019 (Webnoviny.sk) - Niektoré časti Rakúska v pondelok ohrozujú sneh, lavíny a záplavy v dôsledku rozvodnených riek. Zosuv bahna v obci Bad Gastein južne od Salzburgu zničil dva domy a zranil dve ženy. Jednu z nich hasiči vytiahli krátko po zosuve a druhú o niekoľko hodín neskôr. Obidve previezli do nemocnice.

V obci Bad Kleinkirchheim takisto zosuv bahna zasiahol dom, v ktorom hasiči s cvičenými psami začali hľadať 80-ročného obyvateľa domu. V oblasti Gurktal 70 hasičov evakuovalo obyvateľov 15 budov, ktorých ohrozovala rieka Gurk.

Úrady prerušili aj železničnú dopravu. Približne 1700 domácností bolo niekoľko hodín bez elektriny. V iných oblastiach na juhu Rakúska zostalo bez prúdu niekoľko obcí pre silné sneženie. Zatvorili tam aj školy a do okolitých hôr vyslali helikoptéry, ktorých úlohou bolo upozorniť na možné lavíny.Viac k témam: lavína, sneh, záplavy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Časti Rakúska sužujú záplavy a sneženie, zosuvy bahna zasiahli niekoľko domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.