Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  21,2 °C
Mimoriadne správy

Prezident Macron a dánska premiérka Frederiksen sú za väčšiu harmonizáciu azylových procedúr

 Webnoviny  18. november 2019  77
Prezident Macron a dánska premiérka Frederiksen sú za väčšiu harmonizáciu azylových procedúr

18.11.2019 (Webnoviny.sk) - Francúzsko a Dánsko sú za väčšiu harmonizáciu medzi jednotlivými členskými krajinami Európskej únie v oblasti azylových procedúr. Odborníci na túto oblasť totiž už dlho upozorňujú, že v súčasnosti túto problematiku rieši každá krajina viac-menej po svojom, čo nie je v priestore voľného pohybu osôb ideálne.

Zámer zasadzovať sa za väčšiu harmonizáciu v tejto oblasti deklarovali po spoločnom rokovaní v Paríži francúzsky prezident Emmanuel Macron a dánska premiérka Mette Frederiksen.

Obaja tiež v súvislosti s témou imigrácie vyzvali na "posilnenie ochrany európskych vonkajších hraníc".

Frederiksen vyhlásila, že súčasný azylový systém je nehumánny. Dánska premiérka bola pritom doteraz známa skôr ako zástankyňa sprísnenia azylového systému.

Viac k témam: azyl, ilegálna migrácia, imigrácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Macron a dánska premiérka Frederiksen sú za väčšiu harmonizáciu azylových procedúr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.