Pondelok, 1. jún 2020
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Rozostavaný diaľničný tunel v Číne zasiahla voda a bahno, vo vnútri zostali robotníci

 Webnoviny  27. november 2019  73
Video: Rozostavaný diaľničný tunel v Číne zasiahla voda a bahno, vo vnútri zostali robotníci

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Na juhovýchode Číny sa zrútil rozostavaný diaľničný tunel, pričom zomreli štyria ľudia a ďalších osem je nezvestných. Tunel v meste Lin-cchang v provincii Jün-nan zasiahli v utorok voda a bahno. Vo vnútri zostalo 13 robotníkov. Piatich sa podarilo vytiahnuť, no len jeden z nich prežil. V súčasnosti je hospitalizovaný a v stabilizovanom stave. Prácu záchranárom komplikuje mokrý terén. Na miesto poslali aj pátracie psy.

V Číne sú podobné nehody časté aj napriek snahám o zlepšenie bezpečnosti a inšpekciám. Minulý mesiac sa na juhozápade krajiny zrútilo podzemné parkovisko vo výstavbe, pričom zomrelo osem ľudí.Viac k témam: tunel
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rozostavaný diaľničný tunel v Číne zasiahla voda a bahno, vo vnútri zostali robotníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.