Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Počet obetí zemetrasenia v Albánsku stúpol, záchranári prehľadávajú trosky budov a hotelov

 Webnoviny  27. november 2019  77
Video: Počet obetí zemetrasenia v Albánsku stúpol, záchranári prehľadávajú trosky budov a hotelov

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Albánske záchranárske tímy prehľadávali v utorok až do noci trosky budov a hotelov, ktoré sa zrútili v dôsledku zemetrasenia. Počet obetí sa medzičasom vyšplhal na 21, pričom zranených je vyše 600 ľudí. Zemetrasenie s magnitúdou 6,4 pocítili obyvatelia celého južného Balkánu a nasledovali po ňom aj viaceré silnejšie dotrasy. V susednej Bosne zaznamenali juhovýchodne od Sarajeva zemetrasenie s magnitúdou 5,4, ktoré však spôsobilo len menšie škody.

Zemetrasenie udrelo v utorok ráno 30 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tirana, pričom otrasy vychádzali z hĺbky 20 kilometrov. Miestnych obyvateľov zasiahlo v čase, keď spali.

Zatiaľ nie sú známe žiadne informácie o tom, koľko ľudí by sa ešte pod troskami mohlo potenciálne nachádzať. Susedné krajiny, Európska únia aj Spojené štáty posielajú do Albánska zásahové a expertné tímy, aby krajine pomohli v tejto ťažkej situácii.Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Počet obetí zemetrasenia v Albánsku stúpol, záchranári prehľadávajú trosky budov a hotelov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.