Pondelok, 3. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (2. august 2026): Žatva, následky zemetrasenia, monzúnové dažde, protest žien a vlny horúčav
- Svetoznámy festival zasiahla tragédia. Po dvoch úmrtiach oznámili organizátori predčasný koniec podujatia
- Ceuta sa spamätáva z migračnej krízy. Väčšina migrantov sa vrátila, najmenej 72 ľudí neprežilo
- Rýchlo sa šíriaci lesný požiar ohrozuje americké mesto, tisíce ľudí museli evakuovať
- Požiare v Grécku sa vymkli spod kontroly. Hasiči bojujú na viacerých frontoch naraz
Video: Počet obetí zemetrasenia v Albánsku stúpol, záchranári prehľadávajú trosky budov a hotelov
Webnoviny 27. november 2019 685
27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Albánske záchranárske tímy prehľadávali v utorok až do noci trosky budov a hotelov, ktoré sa zrútili v dôsledku zemetrasenia. Počet obetí sa medzičasom vyšplhal na 21, pričom zranených je vyše 600 ľudí. Zemetrasenie s magnitúdou 6,4 pocítili obyvatelia celého južného Balkánu a nasledovali po ňom aj viaceré silnejšie dotrasy. V susednej Bosne zaznamenali juhovýchodne od Sarajeva zemetrasenie s magnitúdou 5,4, ktoré však spôsobilo len menšie škody.
Zemetrasenie udrelo v utorok ráno 30 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tirana, pričom otrasy vychádzali z hĺbky 20 kilometrov. Miestnych obyvateľov zasiahlo v čase, keď spali.
Zatiaľ nie sú známe žiadne informácie o tom, koľko ľudí by sa ešte pod troskami mohlo potenciálne nachádzať. Susedné krajiny, Európska únia aj Spojené štáty posielajú do Albánska zásahové a expertné tímy, aby krajine pomohli v tejto ťažkej situácii.
Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Počet obetí zemetrasenia v Albánsku stúpol, záchranári prehľadávajú trosky budov a hotelov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Päť žien, jedna vražda a príbeh, ktorý sa skladá ako šachová partia. Bludiská
Palmer sa nedostal do kádra Anglicka na MS 2026, čo ho motivovalo pracovať na sebe ešte viac
Milan Fiľo: Európa musí zrýchliť inovácie, ak chce zostať konkurencieschopná