Streda, 3. jún 2020
Prevažne slnečno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Do Vietnamu dopravili prvé telá obetí, ktoré našli v kamióne s 39 mŕtvymi migrantmi

 Webnoviny  27. november 2019  77
Do Vietnamu dopravili prvé telá obetí, ktoré našli v kamióne s 39 mŕtvymi migrantmi

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Prvé telá 39 vietnamských občanov nájdených v októbri v kamióne vo Veľkej Británii sú už vo Vietname. Spravodajská stránka VNExpress uviedla, že telesné pozostatky 16 obetí priviezlo lietadlo do Hanoja v stredu ráno. Následne ich prepravili do ich domovských provincií južne od hlavného mesta.

Telá 31 mužov a ôsmich žien našli 23. októbra v anglickom meste Grays. Chladiarenský náves, v ktorom sa nachádzali, pricestoval do Británie trajektom z belgického Zeebrugge. Všetky obete vo veku 15 až 44 rokov pochádzali z Vietnamu. Predpokladá sa, že zaplatili prevádzačom, aby ich potajme previezli do Anglicka.

Vo Vietname aj vo Veľkej Británii zatkli medzičasom viacerých podozrivých. Vodič kamióna obvinený zo zabitia sa už v pondelok priznal k napomáhaniu nelegálnej migrácii.

Viac k témam: kamión, mŕtvi ľudia
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Vietnamu dopravili prvé telá obetí, ktoré našli v kamióne s 39 mŕtvymi migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.